Beden Mermer

Fabrika Hakkında

1998 yılında Diyarbakır’da kurulmuş olan Beden Mermer, bünyesinde Hani bölgesinde 1 adet Bej Mermer Ocağı, Adıyaman Bölgesinde 1 adet Emperador Mermer Ocağı ve Çüngüş bölgesinde de 1 adet Tulip Mermer Ocağı barındırmaktadır.

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesinde 30.000 m2 alan üzerinde kurulu 9.500 m2 kapalı alana sahip fabrikası ile yaklaşık 500.000 m2 plaka ve ebatlı mermer üretimi gerçekleştirmektedir.

Temelinde Toplam Kalite Yönetimine verdiği önem ve sürekli iyileştirme faaliyetlerini kendine felsefe edinmesinin yadsınamaz katkısı sonucu, bugün 4 adet ST., 3 adet 80 lama katrak, 2 adet plaka cila hattı, 1 adet plaka honlama makinesi, 1 adet ebatlı honlama makinesi, 1 adet epoksi hattı, 3 Adet köprü kesme, 1 adet fayans hattı, 1 adet 4’lü yatay yarma makinesi, 2 adet mermer kalibre makinesi, 3 adet çoklu ebatlama, 1 adet katlı epoksi ve fileleme hattı, 1 adet uv  jel hattı,2 adet eskitme makinesi, 2 adet yan kesim, 4 adet kafa kesme makinesi ve üç vardiya 24 saat/gün ile başta yöreye, devamında Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Kırallık, İsrail, Çin Halk Cumhuriyeti, Hindistan ,İtalya, İspanya, Yunanistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Avustralya, Belçika, Hollanda, Ukrayna, Japonya, Singapur, Kore, Türki Cumhuriyetler ve komşumuz Irak’a olmak üzere  dünyanın birçok ülkesine hizmet verebilmenin haklı gururunu yaşamaktadır.

Beden Mermer, tecrübeli elemanları ve modern teknolojisi ile yöre taşlarını titizlikle işlemektedir.

Kalite

Rekabet ve verimliliğin günümüz ekonomi dünyasının en önemli unsurları olduğunun farkındalığından hareket eden firmamız Beden Mermer, “Kaliteye Değer Katmak” felsefesini sloganlaştırmış, sadece ürün kalitesi değil, tüm yönetimsel ve operasyonel birimlerini tek bir kalite anlayışı çatısında birleştirmiş ve yapılan işin kalite üretmek olduğunu, kalite üretmenin de siz kıymetli müşterilerimizin beklenti ve ihtiyaçlarını maksimum noktada tatmin edebilmek amacı ile standartlaştırılmış birkaç aşamadan oluşan bir süreç ve amaç olduğunu tanımlamıştır.

Bu aşamaların temelini oluşturan iki ilkemizden ilki; kendimize ait olan ocaklardan sizlerin beklentisine üst düzeyde cevap verecek ham maddenin seçimidir. Diğer ilkemiz ise karma kalınlık oranları alınarak hesaplanan 700.000 m3/yıl olan pratik üretim kapasitemizi yüksek m3 üreterek maliyetleri düşürmek yerine, kalitenin bir maliyeti olduğu gerekliliğinden hareketle pratik kalite üretim kapasitesini 520.000 m3/yıl olarak kapasite ve kalitenin kesiştiği optimum noktasında sınırlandırmıştır.

Bundan sonraki aşamalar, sektörel tecrübesi yüksek, tamamı kalifiye 28 kişiden oluşan kalite grubumuzun kontrolüne, denetlenmesine bırakılmıştır. Bu aşamalar sırasıyla;

  • Hammadde kesimlerinin Beden Mermer kalite standartlarına uygun olup olmadığının kontrol edilmesi, uygun değil ise uygunsuzluğun tanımlanması ve giderilmesi, uygun ise bir sonraki işlem sürecine teslimi,
  • İkinci aşama ürün çeşidi olarak sizler tarafından tercih edilen hon, fırça, cila veya eskitme işlemlerinin tanımlanan kalite standartlarına uygunluğunun denetlenmesidir. Profesyonel ölçüm cihazlarının kullanıldığı bu aşama da işlem hatlarında sabit tutulan kalite grubu üyelerinin sürekli ölçüm kontrolü altındadır.
  • Üçüncü aşama ise doğal taştan kaynaklanan ve siz değerli müşterilerimizin beklentilerinin bizleri hassaslaştırdığı seleksiyon noktasıdır. Bu aşamaya gelindiğinde işe alımda tüm diğer gerekliliklerle birlikte olmazsa olmaz göz kontrolüne tabi tutulan ve ciddi seleksiyon eğitiminden geçen kılı kırk yaran hat sonu kontrol personelimizin elemesine teslim edilir.
  • Tüm bu süreç aşamalı kontrollerden geçen ürünler paketlemeye gönderilir. Kalite standartları doğrultusunda paketlenir ve etiketlenir.

CE standartlarını sistem 4+ kontrollü yerine getirmeyi taahhüt eden firmamız siz değerli müşterilerinin istek ve beklentilerini üst düzeyde karşılamak vizyonundan hareketle yaptığı bu kontroller sonrası ürünleri fabrikamızdan çıktığı gibi sizlere teslim edebilmek üzere konteynırlara sabitler, arşivde saklamak üzere resmeder ve hem geri besleme hem de ürünün size teslim sürecinde yaşanabilecek her türlü sorunu gidermek amacıyla Pazarlama Bölümünün bünyesinde oluşturulan Yurt içi Nakil ve Koordinasyon ile Yurt dışı Nakil ve Koordinasyon birimlerimizin sizlerle sağlayacağı sıcak alakaya bırakır, bu güvenle bir diğer isteğinizi beklemeye çekilir.