Hakkımızda

1998 yılında Diyarbakır’da kurulmuş olan Beden Mermer, bünyesinde Hani bölgesinde 1 adet Bej Mermer Ocağı ve Adıyaman Bölgesinde 1 adet Emperador Mermer Ocağı barındırmaktadır.

Ayrıca Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesinde 30.000 m2 alan üzerinde kurulu 9.500 m2 kapalı alana sahip fabrikası ile yaklaşık 500.000 m2 plaka ve ebatlı mermer üretimi gerçekleştirmektedir.

Temelinde Toplam Kalite Yönetimine verdiği önem ve sürekli iyileştirme faaliyetlerini kendine felsefe edinmesinin yadsınamaz katkısı sonucu, bugün 4 adet ST., 3 adet 80 lama katrak, 2 adet plaka cila hattı, 1 adet plaka honlama makinesi, 1 adet ebatlı honlama makinesi, 1 adet epoksi hattı, 3 Adet köprü kesme, 1 adet fayans hattı, 1 adet 4’lü yatay yarma makinesi, 2 adet mermer kalibre makinesi, 3 adet çoklu ebatlama, 1 adet katlı epoksi ve fileleme hattı, 1 adet uv  jel hattı,2 adet eskitme makinesi, 2 adet yan kesim, 4 adet kafa kesme makinesi ve üç vardiya şeklinde 7/24 çalışmaktadır.

Başta yöreye, devamında Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Kırallık, İsrail, Çin Halk Cumhuriyeti, Hindistan, İtalya, İspanya, Yunanistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Avustralya, Belçika, Hollanda, Ukrayna, Japonya, Singapur, Kore, Türki Cumhuriyetler ve komşumuz Irak’a olmak üzere  dünyanın birçok ülkesine hizmet verebilmenin haklı gururunu yaşamaktadır.

Beden Mermer, tecrübeli elemanları ve modern teknolojisi ile yöre taşlarını titizlikle işlemektedir.

Misyonumuz

Yaşanmış olan günün değerini, yaşanacak günlere taşıyarak kalıcı farklılıklar inşa etmektir.

Vizyonumuz

Doğanın bizlere sunduğu bu güzellikleri, aynı cömertlik ile onu koruma bilincine sahip, müşterilerimizin yaşam kalitesine değer katacak şekillerde sunabilen, etik sınırlarda rekabetçi, uluslararası mermer ve maden şirketi olmaktır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Politikamız

Beden Mermer Ailesi olarak benimsediğimiz kaliteli ve sağlıklı üretim felsefesinden yola çıkarak tüm çalışanlarımızda İş Sağlığı ve Güvenliği bilinci oluşturulması hedefi ve iş kazalarının ve meslek hastalıklarının önlenebilir olduğu inancı ile hareket etmekteyiz. Bu amaçla aşağıdakileri hedefliyoruz;

  • Çalışmaların sürekliliği adına TS ISO 1800 tarafından sertifikalandırılmış İş Güvenliği yönetim sistemi oluşturmak,
  • Tüm çalışmalarımızda İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili yasal düzenlemelere uymak,
  • Çalışanlarımızın sağlık ve güvenliğini sağlamak adına periyodik olarak eğitim çalışmaları düzenlemek,
  • İş kazası ve meslek hastalığı doğurabilecek etkenleri önceden tespit etmek ve ortadan kaldırmak,
  • İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili teknolojik ve güncel ekipmanları kullanmak bunları periyodik olarak kontrol etmek.